خودروسازی

تاخیر در تحویل، بیشترین شکایت از خودروساز

|معاون حقوقی گروه صنعتی ایران خودرو، از آغاز گسترده ثبت مالکیت اموال فکری این گروه خودروسازی در مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر داد.

معاون حقوقی گروه صنعتی ایران خودرو، از آغاز گسترده ثبت مالکیت اموال فکری این گروه خودروساز در مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر داد و گفت: در تجاری‌سازی محصولات، تمامی قوانین و مقررات مرتبط با اموال فکری و همچنین توافقات قراردادی با شرکای تجاری داخلی و خارجی، کاملا رعایت می‌شود. مصطفی مظفری افزود: با توجه به حضور برند ایران خودرو در عرصه بین‌المللی با نام ایکو (IKCO) این شرکت تلاش داشته ضمن معرفی و ارتقای علائم، طرح‌های صنعتی و برندهای مختص به خود در فضای کاملا رقابتی بازار جهانی و بازار داخلی و صیانت از حقوق معنوی ایران خودرو، در راستای تجاری‌سازی برند و کسب منافع مادی و معنوی برای سازمان در آینده قدم بردارد.

وی در ادامه، تاخیر در تحویل خودرو به مشتریان را از محورهای اصلی طرح شکایت مشتریان از ایران خودرو به تعزیرات عنوان و خاطرنشان کرد: با افزایش تولید و اتخاذ سیاست‌های مناسب، از جمله ارسال اظهارنامه برای خودروهای غیر قابل تحویل به دلیل تحریم‌ها، برای تبدیل تعهدات و جایگزینی با سایر خودروهای قابل تحویل و تعامل و همکاری با سازمان تعزیرات، تعداد تعهدات معوق از سال گذشته تاکنون شیب بسیار نزولی داشته، به‌طوری که بخش اصلی دعاوی مشتریان نیز حل و فصل شده و بسیاری از پرونده‌ها در این بخش با رضایت مشتریان قبل از طرح در مراجع قضایی مختومه یا منجر به سازش در مراجع تعزیراتی شده است. وی طرح و دفاع از دعاوی بین‌المللی و حضور فعال در حوزه مشارکت‌های خارجی ایران خودرو را از سایر محورهای فعالیت‌های معاونت حقوقی این شرکت برشمرد

معاون حقوقی گروه صنعتی ایران خودرو

اولویت در این موضوعات، حل و فصل مسائل از طریق مذاکره، با رعایت صرفه و صلاح ایران خودرو است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا